Sofer profesionist

SC REINVENT LOGISTIC SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Sofer profesionist (TIR). Transport intern si international de marfuri.

CERINTE

- sa detina permis de sofer B,C,E
- atestat sofer profesionist transport marfa;
- fara cazier judiciar;
- fara antecedente rutiere grave (penal sau cu permis suspendat);
.- experienta in conducerea de autovehicule in trafic intern si international de marfa;
- cunostinte temeinice de mecanica auto; Verifica starea tehnica a autovehiculului la plecare si la sosirea din cursa. Comunica in timp util superiorului orice defectiune tehnica aparuta si propune solutii pentru remedierea acesteia.
- tine legatura permanent cu seful direct, informeaza despre derularea transportului, respecta prevederile legale in vigoare privind transportul de marfuri pe drumurile publice, respecta traseul si instructiunile primite, respecta instructiunile de lucru la incarcarea si descarcarea marfurilor.

-disponibilitate de lucru in mai multe regiuni geografice si pentru perioade de timp diferite.

-rezistenta la stres, disciplinat, vocabular ingrijit, spirit si gandire pozitiva.

BENEFICII OFERITE

Se discuta la interviu.