Responsabil Logistica - Aprovizionare

STYROPAN

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pozitia este in cadrul Departamentului Comercial – Logistica - Aprovizionare. Persoana ce va ocupa aceasta pozitie va avea urmatoarele responsabilitati:
- Logistica – coordonarea activitatilor de primire / livrare materii prime, materiale, semifabricate, produse finite;
- Aprovizionare – studiul pietei pentru aprovizionarea in conditii optime a materiilor prime si materialelor necesare in procesul de productie, din import si din Romania;

CERINTE

Studii superioare economice si/sau tehnice;
Experienta in domeniul aprovizionarii;
Experienta in domeniul logisticii;
Experienta in lucrul cu calculatorul (Excel, Word, Power Point, etc.);
Cunoasterea limbii engleze - nivel avansat, inclusiv termeni tehnici;
Atitudine pro-activa, spirit de echipa, flexibilitate, dinamism.

BENEFICII OFERITE

Salariu motivant;
Mediu de lucru profesionist, competitiv;
Oportunitati de training si dezvoltare profesionala.

Styropan - companie membra a grupului Zentyss (distribuitor de materiale de constructii si auxiliare necesare constructiilor pt depozite, hale industriale si locuinte) ¿ este unicul producator din Romania de polistiren extrudat, urmand sa-si dezvolte activitatea prin inaugurarea unei linii de polistiren expandat in februarie 2007 si prin deschiderea si a celei de-a doua linii de polistiren extrudat in 2008. Facilitatile de productie sunt localizate in Buzau.