MEDIC GENERALIST

CLINICA ROMGERMED

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Medicul examineaza bolnavii, stabile¿te diagnosticul folosind mijloacele din dotare si indica sau, dupa caz, furnizeaza tratamentul adecvat.
- respecta si aplica normele de etica si deontologie profesionala;
- respecta prevederile legale in vigoare si regulamentele interne, referitoare la acordarea serviciilor medicale;
- intocmeste fisa de consultatie ptr. fiecare pacient in parte;
- consemneaza datele referitoare la consultatia acordata in registrul de consultatii.

CERINTE

- medic medicina interna, generala sau de familie;
- autorizatie practica (parafa)
- persoana bine organizata
- bune abilitati de comunicare si relationare cu pacientii si colegii din clinica
- abilitate in utilizarea dotarilor si serviciilor clinicii pentru a putea furniza diagnosticul si ingrijirea medicala completa a pacientilor

BENEFICII OFERITE

- Pachetul de beneficii se va negocia in functie de abilitatile si experienta profesionala a candidatilor,
- lucrul in cadrul unei companii in plina dezvoltare

Medical Group RomGerMed este singurul lant de centre medicale cu acoperire nationala.
Medical Group RomGerMed deserveste peste 300 000 de abonati din toata tara grupati in peste 2500 de societati comerciale printre care amintim Carrefour Romania, Electrica Muntenia, Primaria Capitalei, Protocolul de Stat, etc.