Mecanic auto/ vulcanizator

Mobil Star Sistem CBM

Job expirat

RESPONSABILITATI

- diagnosticarea disfuncţionalităţilor autovehiculelor ;
- efectuarea lucrărilor de întreţinere şi reparaţie la: mecanismele motorului, etanşarea sistemelor (ungere, răcire, alimentare cu combustibil), sistemul de frânare, sistemul de transmisie;
- asigurarea pieselor de schimb şi materiale pentru buna desfăşurare a lucrărilor.
- diagnosticarea, remedierea defectelor anvelopelor diferitelor tipuri de vehicule rutiere: autoturisme, autoutilitare, motociclete, remorci usoare etc.;
- vulcanizarea anvelopelor / camerelor de aer la rece cu petice, ciuperci, snururi;
- efectuarea unor activitati specifice cu demontarea / asamblarea rotilor si montarea rotii pe autovehicul;
- inlocuirea anvelopelor uzate si/sau in vederea adecvarii la sezon;
- echilibrarea anvelopelor;
- oferirea de consultanţă de specialitate clienţilor şi terţilor;
- utilizează şi întreţine echipamentele şi aparatele din dotare în condiţii corespunzătoare.

CERINTE

- studii medii;
- specializare mecanic auto constituie un avantaj;
- experienţă minimă de 3 ani;
- cunoştinţe tehnice auto solide;
- experienta in operatiuni de mecanica auto pe mai multe marci de masini constituie un avantaj;
- cunostinte in domeniul acumulatorilor auto/ anvelopelor constituie un avantaj;
- experienta in domeniul unui service rapid/ vulcanizare;
- diagnosticare şi remediere a defecţiunilor semnalate de către clienţi;
- experienta in activitatea de service : testarea si verificarea motoarelor, diagnoza auto;
- cunoştinţe operare PC (Windows, Ms. Office, Ms. Outlook, Internet Explorer);
- sa dea dovada de seriozitate si punctualitate;
- sa realizeze corect şi la timp sarcinile si atributiile din fisa postului;
- sa aiba abilitatea de a lucra cu clientii firmei, de a intelege si a indeplini cerintele acestora;
- sa lucreze in echipa;
- initiativa si implicare in realizarea obiectivelor firmei;
- cunoştinţe limba engleză nivel mediu constituie un avantaj;
- permis de conducere categoria B;
- orientare catre client si rezultate;
- abilitati de organizare si comunicare;
- seriozitate, simt de raspundere;
- spirit de echipa;
- disponibilitate pentru efectuare cursuri de instruire profesionala.

BENEFICII OFERITE

- conditii de munca avantajoase;
- mediu de lucru placut;
- posibilitati de dezvoltare personala si profesionala;
- pachet salarial atractiv;
- training profesional.

Companie care activeaza in domeniul auto oferind clientilor sai servicii de calitate la standarde europene.
Personalul companiei noastre este selectionat dupa criteriile urmatoare: profesionalism, seriozitate, organizare si comunicare in relatia cu clientii.