INGINER SISTEM hardware

GRUP ROMET SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Diagnosticarea si solutionarea defectiunilor hardware sau software ce apar la calculatoarele sau echipamentele periferice si de retea (swich-uri, imprimante, camere video
Instalarea programelor necesare bunei functionari a calculatoarelor si programelor specifice (sisteme de operare, programe, drivere de imprimanta, placi de retea)
Asigura scolarizarea utilizatorilor cu privire la utilizarea calculatorului si /programelor instalate
Creeaza si intretine documentatia cu privire la inventarul software si hardware (licente, CD-uri de instalare)

CERINTE

Cunostinte avansate de hardware: calculatoare, imprimante, scanere, camere video
Cunostinte de retea:proiectare, intretinere
Cunostinte avansate de Microsoft Windows (Windows 9X, XP, TCP/IP
Cunostinte avansate Microsoft Office
Cunostinte avansate de limba engleza
Cunostinte LINUX
Capacitatea de a lucra cu supervizare minima
Capacitatea de a lucra in echipa
Capacitatea de a rezolva problemele repede si eficient
Studii superioare in domeniu sau pregatire si experienta de minim 2 ani

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial atractiv functie de rezultate

Societate comerciala al carei obiect de activitatea este vanzarea de produse in domeniul apei, agriculturii si stingerii incendiilor.