Economist - Departament Financiar-Contabilitate

STYROPAN

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pozitia este in cadrul Departamentului Financiar - Contabilitate.

Persoana ce va ocupa aceasta pozitie va avea urmatoarele responsabilitati:
- Contabilitate de Gestiune - calcul costuri productie, urmarire miscare stocuri, elaborare situatii si raportari pe centre de profit / cost;
- Contabilitate Financiara - operare si prelucrare date contabile diverse, urmarire si inregistrare incasari si plati, verificare deconturi de cheltuieli, urmarire clienti / furnizori, compensari, evidenta instrumente de plata emise (cecuri, bilete la ordin), elaborarea fuxului de numerar, declaratii fiscale, alte rapoarte si situatii cerute de seful de departament;
- Salarizare - elaborarea statelor de salarii, evidenta personalului, intocmirea declaratiilor lunare aferente taxelor si impozitelor.

CERINTE

- Studii superioare economice;
- Experienta in contabilitatea financiara si de gestiune (de preferat, dar nu obligatoriu, intr-o firma de productie);
- Experienta in lucrul cu programe integrate de contabilitate;
- Experienta in lucrul cu calculatorul (Excel, Word, Power Point, etc.);
- Cunoasterea limbii engleze - nivel mediu;
- Atitudine pro-activa, spirit de echipa, flexibilitate, dinamism.

BENEFICII OFERITE

- Salariu motivant;
- Mediu de lucru profesionist, competitiv;
- Oportunitati de training si dezvoltare profesionala.

Styropan - companie membra a grupului Zentyss (distribuitor de materiale de constructii si auxiliare necesare constructiilor pt depozite, hale industriale si locuinte) ¿ este unicul producator din Romania de polistiren extrudat, urmand sa-si dezvolte activitatea prin inaugurarea unei linii de polistiren expandat in februarie 2007 si prin deschiderea si a celei de-a doua linii de polistiren extrudat in 2008. Facilitatile de productie sunt localizate in Buzau.