DIRECTOR EXECUTIV - BUZAU

MANPOWER ROMANIA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Coordoneaza, organizeaza si supervizeaza activitatea personalului din subordine (reteaua de magazine si departamentele de vanzari, aprovizionare si financiar);
- Supervizeaza procesele de recrutare si selectie a angajatilor din subordine, procesele de integrare, evaluare si instruire a personalului conform procedurilor de resurse umane ale firmei;
- Elaboreaza strategia de vanzari, o implementeaza si o dezvolta;
- Analizeaza indicatorii financiari si propune planuri de actiune pentru optimizarea si dezvoltarea activitatii;
- Avizeaza si supune aprobarii Consiliului de Administratie bugetul de venituri si cheltuieli;
- Participa la alcatuirea planului de marketing impreuna cu Marketing Manager-ul firmei;
- Cunoaste clientii activi si urmareste modul de colaborare cu acestia;
- Prezinta conducerii firmei rapoarte privind activitatea firmei;
- Reprezinta firma in relatiile cu partenerii de afaceri;
- Negociaza conditii de colaborare cu partenerii de afaceri;
- Reprezinta firma in relatiile cu celelalte componenta organizatorice ale Grupului.

CERINTE

- Absolvent studii superioare - profil tehnic sau economic;
- Minim 3 ani experienta intr-un rol similar sau in cadrul aceluiasi domeniu de activitate;
- Experienta in construirea strategiei de vanzari si a bugetelor;
- Abilitati si experienta in conducerea unei echipe;
- Buna cunoastere a pietei materialelor de constructii si amenajari interioare;
- Cunostinte generale in aria de contabilitate si fianciar;
- Bune abilitati de planificare si organizare;
- Capacitate de analiza si sinteza;
- Orientare spre client;
- Atitudine pozitiva, energica, proactiva si rezistenta la lucrul sub presiune;
- Cunoasterea unei limbi europene la nivel avansat (Engleza, Franceza, Italiana);
- Abilitati PC - Microsoft Office;
- Permis de conducere cat. B;
- Disponibilitate pentru relocare in Buzau.

BENEFICII OFERITE

- Companie romaneasca aflata in plin proces de dezvoltare, cu activitate pe piata Retail de materiale de constructii si amenajari;
- Excelenta oportunitate de dezvoltare profesionala;
- Pachet atractiv, inclusiv beneficii de relocare.

Manpower Romania este agentia de recrutare si plasare de forta de munca temporara si permanenta mereu aproape de tinerii studenti si absolventi.
Va cunoastem calitatile, asteptarile, dorintele, nevoile, cautarile si va oferim tot sprijinul nostru in construirea carierei la care visati. Impartasim astfel convingerea ca in orice loc este nevoie mereu de tineri valorosi.
Prin partenerii nostrii, companii de succes in toate domeniile de activitate, va propunem proiecte temporare si permanente care va dau sansa sa castigati o experienta cat mai vasta in medii de lucru diverse.
Agentia BUCURESTI: Bd. Unirii, Nr. 20, Sector 5, Cod 040107, Bucuresti
Fax: 021/301.85.41, E-mail: bucuresti@manpower.ro
Agentia TIMISOARA: Str. Medicinei, Nr. 1B, Cod 300041, Timisoara
Fax: 0256/309.482, E-mail: timisoara@manpower.ro
Agentia BRASOV: Bdul Grivitei, Nr.42, Brasov
Fax: 0268.428.850 / E-mail: brasov@manpower.ro
* Transmiterea unui CV ca raspuns la acest anunt direct pe site sau pe adresele de e-mail anuntate presupune acordul dumneavoastra fata de vizualizarea, procesarea si analizarea datelor dumneavoastra personale de catre reprezentantii Manpower Romania si de catre terti.