Contabil

DIMA CONSULTING GROUP

Job expirat

RESPONSABILITATI

intocmeste si tine evidenta primara, pentru:
achizitii materii prime, materiale, active imobilizate corporale si necorporale, intocmind: NIR, PVR;
descarcare gestiuni, intocmind: FISE LIMITA, B.C., BON DE MISCARE, B.R, (in vederea realizarii balantelor cantitative si valorice);
intocmeste balante analitice pe furnizori (vechime, termene de plata);
efectueaza plati catre furnizori;
intocmeste raport de productie si note de predare pentru productia realizata;
intocmeste facturi de vanzare a produselor si serviciilor pe care le realizeaza societatea;
intocmeste balante analitice pe clienti (vechime, termene scadente);
intocmeste situatia vanzarilor pe tipuri de clienti;
intocmeste registrul de casa;
tine evidenta avansurilor de trezorerie;
asigura respectarea cerintelor aplicabile sistemului de management al calitatii;
raspunde de exactitatea datelor inscrise in lucrarile pe care le executa;
efectueaza orice alte sarcini si lucrari din dispozitia directorului;
respecta prevederile legale in vigoare privind securitatea si sanatatea in munca(Legea nr.319/2006).protectia mediului inconjurator(OUG nr.195/2005 aprobata prin Legea nr.265/2006);
are obligatia sa-si insuseasc¿ Politica de Calitate a societatii si sa-si aduca aportul la atingerea tintelor si obiectivelor;
respecta Procedurile Sistemului Managementului Calitatii;
participa la inventarierea patrimoniului.

Compania este locata in Buzau. Candidatii care sunt dispusi la relocare, sunt rugati sa mentioneze acest aspect in Scrisoarea de intentie.

CERINTE

cuno¿tin¿e de contabilitate generala si contabilitate de gestiune,
operare PC - pachetul Office si softuri / soft contabil,
studii medii,
experienta pe o pozitie similara min 2 ani.

Companie cu filiale in mai multe tari din Europa de Est. Producator, lider in domeniul sau de activitate.