Consultant Financiar - Broker

OVB ALLFINANZ ROMANIA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Oferta Speciala! Broker asigurari.
Operam pe intreaga piata financiara.
Licenta pentru vanzarea pensiilor private pilonul III facultativ.
In viitor licenta pentru vanzarea pensiilor private pilonul II obligatoriu.
Reprezentam cele mai cunoscute si puternice 7 Companii de Asigurari de pe piata si trei Institutii Bancare.

CERINTE

Experienta in vanzari si/sau asigurari.
Cazier judiciar si fiscal curat.
Constructor de echipa, indraznet si motivat.

BENEFICII OFERITE

Plan de cariera bine definit (NEMTESTE)
Comisionare consistenta si transparenta;
Bonusuri interne si externe.

OVB Holding AG, infiintata in Koln, Germania, in anul 1970, avand obiect de activitate Intermedierea produselor Financiare: Asigurari; Investitii de capital; Produse bancare si contracte de economisire si creditare. Broker Nr 1 in Europa si Nr 2 in Romania; din iulie 2006 cotata la Bursa din Frankfurt. In Romania din 2002. Nici un produs propriu, Parteneriate la nivel european cu cele mai mari Institutii Bancare si de Asigurari.