Angajam controlor calitate sudura

POLARA

Job expirat

RESPONSABILITATI

SC – AGENTIE DE MUNCA TEMPORARA angajeaza pentru clientul sau din Italia, importanta companie din industria metalmecanica, controlor calitate sudura pentru punctele de lucru din Romania.
Locatii: BACAU, BUZAU, NEAMT
Responsibilitati:
- Se deplaseaza la intervale regulate la punctele de lucru din localitatile Onesti-Bacau, Buzau, Neamt.
- Identifica defecte ale cordoanelor de sudura precum si eventuale erori dimensionale ale piesei finite;
– Efectueaza controlul intermediar si final al pieselor sudate
– Organizeaza eficient controlul calitatii respectand datele de livrare
– Raporteaza catre manager si colaboreaza cu sefii de echipa.
- Intocmeste rapoarte de control conform procedurilor stabilite;
- Propune si implementeaza solutii pentru cresterea productivitatii si calitatii;

CERINTE

- Experienta in constructii sudate (fost sudor cu experienta, lacatus cu experienta, controlor sudura)
- Operator autorizat pentru verificari nedistructive suduri (lichide penetrante, particole magnetice,ultrasunete, controlvizual suduri) - constituie un avantaj
- Cunostinte solide de desen tehnice
- Studii medii tehnice, de preferat in mecano-sudura;
- Experienta intr-o pozitie similara;
- Cunostinte operare calculator;
- Organizat, disciplinat, atent la detalii;
- Responsabil, automotivat, dinamic, ;
- Cunostinte de nivel mediu la limba italiana si engleza
- Permis auto cat. B

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv;
- Posibilitatea de a activa in cadrul unei companii cu perspective de dezvoltare profesionala;- – Bonusuri de performanta

Transmiterea candidaturilor
Doar persoanele selectate vor fi contactate în vederea stabilirii unui interviu. Toate candidaturile vor fi analizate cu obiectivitate si in deplina confidentialitate.

DESCRIEREA FIRMEI

Agentie de munca temporara