ANALIST FINANCIAR - BUZAU

ADD VALUE SERV

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pt clientul nostru, companie nationala lider in domeniul sau de activitate. Sediu in Buzau.

- analiza veniturilor si cheltuielilor bugetare;
- analiza si raportarea costurilor de productie;
- analiza vanzarilor si a costurilor de desfacere;
- calculul profitabilitatii financiare pe produs/ client/ contract/ regiune/divizie;
- intocmirea Business Plan Diviziei;
- intocmirea, raportarea si explicarea executiei lunare a bugetului de venituri si cheltuieli pentru Divizia Seminte;
- analiza investitiilor diviziei;
- calculul indicatorilor de performanta pentru Divizia Seminte;
- actualizarea permanenta a Manualului Cheltuielilor si Veniturilor Bugetare, a regulilor de validare in contabilitate a acestora;
- verificarea tranzactiilor contabile cu privire la alocarea cheltuielilor pe centre de cost si tipuri de cheltuiala;
- participa la implementarea proiectelor aferente diviziei;
- alte rapoarte si analize de business necesare directorului de raportare si planificare bugetara.

CERINTE

- studii superioare economice finalizate
- experienta minim 5 an in compartimentul financiar - contabil
- limba engleza poate fi un avantaj

BENEFICII OFERITE

Trimite CV cu poza si asteptari salariale la contact@addvalue.ro pentru a afla mai multe despre aceasta provocare profesionala. Doar candidatii selectati vor fi contactati in urmatoarele 4 saptamani

DESCRIEREA FIRMEI

Recrutare, training si consultanta in marketing si vanzari
www.addvalue.ro