Analist Cercetare/Documentare Marketing

Studiourile Media PRO

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Documentare filme, echipe de productie, invitati speciali, fise personale etc
- Research pe net si presa scrisa pentru analize comparative, studii, rapoarte despre piata de entertainment
- Colecteaza informatii pentru cercetare piata internationala de servicii pentru feature film (furnizori, clienti, competitori etc.) si analiza lor pentru definire piata runaway productions: valoare piata, main players, preturi, tendinte
- Colecteaza informatii pentru cercetare piata romaneasca si internationala pentru productii TV (furnizori, clienti, competitori etc.) si analiza lor pentru definire piata de productie locala: main players, performante rating, preturi, tendinte
- Cercetare detaliata pentru pietele principale: USA, UK, Franta: producatori
- Cercetare piete principale furnizori/resurse
- Cercetare piete principale: Europa Centrala si de Est, Israel, Asia SE, Africa etc.: broadcasteri, tendinte produs, preturi
- Identificare oportunitati finantare: surse
- Cercetare piata locala de funizori si resurse pentru productiile locale
- Cercetare piata US, UE formate TV fiction de succes
- Colecteaza informatii despre productiile companiei publicate in diverse media (productii romanesti si straine, productii tv) cu scopul de a le folosi la realizarea materialelor de prezentare a companiei

CERINTE

- Studii superioare economice, preferabil marketing & statistica
- Experienta relevanta in domeniu e un avantaj (min. 1-2 ani)
- Cunostinte operare PC (realizarea prezentari in Power Point)
- Capacitate de lucru in conditii de stress
- Initiativa si creativitate
- Bun negociator si abilitati de prezentare
- Abilitate de rezolvare rapida problemelor
- Aptitudini de comunicare orala/scrisa
- Bun organizator
- Bun vorbitor de limba engleza si/sau franceza

BENEFICII OFERITE

- transport asigurat
- salariul negociabil

DESCRIEREA FIRMEI

productie de film si emisiuni TV