Zone Manager - After Sales Dep.

SC Hyundai Auto Romania SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Obiectivul postului: Coordonarea activitatilor specifice serviciilor post-vanzare, pentru o zona desemnata din reteaua nationala de dealeri reparatori agreati Hyundai Auto Romania;

Responsabilitatile postului:
- stabilirea si mentinerea de relatii de buna colaborare cu toti membrii retelei de reparatori agreati Hyundai Auto Romania si/sau clienti si alti parteneri;
- preluarea si transmiterea fluxului de informatii tehnice si non tehnice, privind activitatile din sfera serviciilor post-vanzare, catre toti membrii retelei nationale de reparatori agreati Hyundai Auto Romania pe care ii coordoneaza;
- administrarea, controlul si sprijinirea activitatii serviciilor post vanzare, in perioada de garantie si post garantie, pentru toti reparatorii agreati Hyundai Auto Romania (corespunzator zona), in vederea asigurarii unei fiabilitati crescute a produsului, a mentinerii si cresterii continue a increderii in serviciile oferite de Hyundai, clientilor sai;
- cresterea calitatii serviciilor post vanzare, oferite de Hyundai in Romania, prin implementarea si mentinerea standardelor producatorului, in ceea ce priveste infrastructura, dotarea service, pregatire personal tehnic si auxiliar, flux de reparatii si al documentelor;
- organizeaza activitatile de remediere a defectiunilor aparute la autovehiculele Hyundai, in perioada de garantie si post garantie, in reteaua de reparatori agreati, corespunzator zona;
- verificarea activitatii unitatilor service agreate, corespunzator zona;
- participarea activa la solutionarea reclamatiilor de natura activitatilor specifice serviciilor post-vanzare venite din partea posesorilor de autovehicule Hyundai;
- organizeaza si coordoneaza activitatile privind aplicarea si respectarea standardelor HMC, in unitatile service agreate, corespunzator zona;
- sprijina implementarea standardelor Hyundai, in unitati service care aplica pentru a deveni reparator agreat Hyundai Auto Romania, participand nemijlocit la activitatile de extindere a retelei nationale;

CERINTE

- studii superioare tehnice;
- cunostinte operare PC (Pachetul MS Office);
- persoana cu capacitate de adaptare rapida si potential de acumulare a noilor cunostinte;
- intelegerea a particularitatilor pietei auto si in special a business-ului companiei;experienta in domeniul auto;
- disponibilitate deplasari in tara;
- gandire analitica, orientata spre rezolvarea de probleme; rigurozitate, perseverenta.

BENEFICII OFERITE

- oportunitate de dezvoltare a carierei;
- mediu de lucru atractiv, posibilitatea de a invata lucruri noi

Hyundai Auto Romania este importatorul exclusiv in Romania, al Hyundai Motor Company, cel mai mare producator auto sud-corean. Compania este membra a Holdingului Tiriac, una dintre cele mai puternice entitati de pe piata de afaceri din Romania.