Ziarul BURSA angajeaza Reporter

Ziarul Bursa

Job expirat

RESPONSABILITATI

Redactare articole.
Realizare interviuri.
Participare la conferinte si evenimente de presa.

CERINTE

Studii superioare finalizate sau in curs de finalizare (de preferat: jurnalism, litere/filologie, economie, administrarea afacerilor, agricultura, stiinte politice).
Cunostinte economice.
Cunostinte foarte bune limba romana si engleza.
Comunicativitate, persoana descurcareata.

BENEFICII OFERITE

Ai oportunitatea sa-ti construiesti o cariera si sa dobandesti cunostinte solide in domeniul economic si jurnalistic. Vei avea ocazia sa interactionezi cu specialisti din domeniul economic, sa le adresezi intrebari si sa inveti de la acestia. Ai posibilitatea sa lucrezi intr-o redactie profesionista, intr-o echipa tanara unde vei avea libertate totala de exprimare.

Grupul de Presa Bursa, fondat in 1990, editeaza cotidianul Bursa, si revistele specializate Bursa Constructiilor, Bursa IT, Anul Financiar, Bursa-Cadouri de Craciun si Societati Listate.