WHOLE SALES MANAGER B2B

QUALIA

Job expirat

RESPONSABILITATI

QUALIA recruteaza WHOLE SALES MANAGER B2B pentru clientul sau, companie multinationala, lider de piata in domeniul IT&C.

Responsabilitati:

Organizeaza si controleaza contractele cu operatorii si clientii foarte mari, interconectari interne si internationale, urmarind exploatarea intregului potential pe acest segment de piata;
Mentine si dezvolta relatii cu actualii si potentialii clienti;
Analizeaza informatiile de piata pentru a determina nevoile clientilor, politicile de preturi si de discount-uri; elaboreaza rapoarte si face propuneri in acest sens;
Pregateste rapoarte periodice de vanzari in functie de diferite criterii (volum, potential si posibile arii de extindere etc) ;
Raspunde de negocierea si semnarea de contracte cu clientii companii mari ;
Cunoaste si respecta normele tehnice de protectia muncii si PSI, participa la programul de medicina muncii, asigura respectarea lor in cadrul echipei pe care o coordoneaza.

CERINTE

Experienta manageriala minim 2 ani - abilitati de coordonare, organizare;
Experienta in domeniul vanzarilor de minim 5 ani (servicii / produse - de preferat in telecomunicatii);
Cunostinte excelente in domeniul vanzarilor si a managementului echipelor de vanzari;
Managementul resurselor umane;
Cunoasterea limbii engleze la nivel avansat;
Cunostinte foarte bune de lucru cu calculatorul.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial atractiv;
Posibilitati de dezvoltare profesionala si personala;
Mediu de lucru competitiv.

Qualia (www.qhr.ro ) este compania de recrutare si executive search care se distinge prin eficacitatea si calitatea serviciilor sale.
Clientii nostrii, lideri pe diverse segmente de piata, ne-au ales pentru pasiunea, profesionalismul si entuziasmul cu care livram rezultate imediate la un inalt nivel etic.