Website content manager (se poate lucra de acasa)

Links Group SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Management continut in magazinele online & site-uri de prezentare
- Management continut pentru campaniile de email marketing
- Crearea & traducerea de continut text pe baza unor specificatii clare
- Editare bannere web si alte tipuri de elemente grafice
- Vei lucra de acasa, folosind software-ul nostru de project management
- Acceptam aplicanti din orice regiune a tarii

CERINTE

- Adobe Photoshop – nivel avansat
- Experienta in crearea diverselor tipuri de layout-uri ( blog layouts, portfolio, landing pages, newsletter, banners )
- cunoasterea regulilor de estetica si culoare, compozitie si asezare in pagina
- Cunostiinte bune de HTML, CSS;
- Experienta in WordPress reprezinta un avantaj
- Cunoasterea limbii engleze la nivel inalt;
- Experienta in data entry sau administrare magazine online

BENEFICII OFERITE

- Participarea în implementarea de proiecte semnificative și interesante din comerțul online
international
- Se lucreaza de acasa
- Salariul este de 1200 de lei net

Today’s este o agentie de marketing online care combina creativitatea si strategia de marketing pentru a oferi solutii eficiente pe Internet, personalizate pentru afacerea dumneavoastra.

Suntem Google AdWords Certified Partner, fiind cotati in Top 3 in Romania. De asemenea, suntem singura agentie din Romania certificata convert.com .

In spate avem o experienta de peste 8 ani, timp in care am lucrat atat pe piata autohtona, cat si pe cea internationala si am castigat increderea unor clienti din industrii variate, de la Auto-Moto si IT & C pana la educatie si sanatate, atat startup-uri, cat si multinationale.