Website Content Manager- international ecommerce business

Group QLT

Job expirat

RESPONSABILITATI

Companie multinationala ce activeaza pe zona ecommerce design interior de lux.

Experinta de comunicare in scris pentru un site de e-commerce;
Redactare prezentari pentru diverse produse, servicii prezente pe site, newsletter-e, mesaje promotionale, slogane de marketing, articole pe diverse teme, etc;
Excelente cunostinte de limba romana si limba engleza;
Familiarizat(a) cu platformele CMS (e-commerce) si editoarele de continut online (ex. WordPress);
Cunostinte de baza in editare foto;
Cunostinte de baza cod HTML, MYSQL;
Cunostinte de baza SEO, SEM, HTML;
Buna organizare si capacitate de a prioritiza activitati, de a respecta termenele limita;
Atentie sporita la detalii si calitatea activitatii;

CERINTE

Conceptia de continut original, optimizat;
Publicarea de continut online pe site-ul companiei, precum si pe site-uri / proiecte aflate in dezvoltare;
Receptionarea contractelor de publicitate online de la departamentele de sales si notificarea clientilor cu privirea la inscrieri si actualizari.
Conceptia de newslettere si intretinerea unei relatii continue cu clientii, social media, etc;
Editarea de continut in cod sursa HTML.

BENEFICII OFERITE

pachet salarial motivant.

Asteptam cv-urile dvs la cv@qlt.ro www.qlt.ro

DESCRIEREA FIRMEI

MISIUNEA QLT ™

Identificam, selectionam si recomandam candidati talentati prin care companiile se pot dezvolta. Oamenii fac diferenta, iar succesul unei companii este garantat doar de calitatea oamenilor integrati in companie.

Alegand colaborarea cu QLT ™, veti obtine: PROFESIONALISM, CALITATE & INOVATIE.

Principala caracteristica care ne defineste ca profesionisti este usurinta de a identifica potentialul candidatilor si capacitatea acestora de a se integra si de a aduce plus valoare echipelor in care vor fi integrati.