Webmaster

Local SEO

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Realizeaza website-uri sau administreaza parti ale acestora
- Se asigura de respectarea deadline-urilor
- Asigura functionarea corecta a instrumentelor de lucru folosite in administrarea site-urilor si a celor folosite in lucrul cu bazele de date existente
- Propune si implementeaza noi instrumente pentru imbunatatirea site-urilor existente
- Colaboreaza cu WebDesigner-ul in ceea ce priveste standardizarea elementelor grafice existente pe site-uri.
- Raporteaza imediat orice problema legata de functionarea site-urilor companiei care poate avea repercusiuni asupra desfasurarii activitatii
- Interfata intre departamentul de marketing si departamentul tehnic

CERINTE

- Cunostinte solide de HTML / CSS / Javascript
- Cunostinte solide de PHP
- Abilitati de comunicare
- Experienta nivel mediu cu framework-urile jQuery si Bootstrap
- Cunostinte nivel mediu in CMS-uri (WordPress, Joomla) si/sau solutii E-Commerce (OpenCart, PrestaShop sau Magento)
- Cunostinte nivel avansat de limba engleza

BENEFICII OFERITE

- Un loc de munca placut si stabil cu un program de 8 h/zi;
- Posibilitatea avansarii in scurt timp pe un post de coordonare al echipei de implementare;
- Posibilitatea de auto-dezvoltare si avansare profesionala, bazate pe dedicatie si responsabilitate;
- Veti lucra la proiecte complexe, care necesita o buna capacitate de organizare si analiza a proiectului;
- Implicarea directa in proiecte challenging atat pentru parteneri din Romania cat si din exterior (in special SUA);
- Oferta se va negocia in urma interviului