Webmaster

BRD - Groupe Societe Generale

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Crearea si modificarea de pagini, formulare si domenii in site;
- Mentinerea legaturii cu compania care a dezvoltat site-ul si supervizarea activitatii acesteia, precum si semnalarea oricaror defectiuni sau deficiente in functionarea site-ului si asigurarea remedierii rapide a acestora;
- Copywriting pentru textele de pe site, optimizare continut;
- Realizarea de campanii de promovare prin internet a produselor si serviciilor oferite de BRD;
- Stabilirea de legaturi (schimburi intre site-ul BRD si alte site-uri);
- Dezvolta campanii de promovare on-line in vederea sustinerii actiunilor comerciale si contribuie la atingerea obiectivelor de marketing si comunicare;
- Urmareste si evalueaza performanta si eficienta site-ului si a campaniilor on-line (monitorizari de trafic si performanta);
- Urmareste si analizeaza site-urile si actiunile de comunicare on-line ale concurentei;
- Identificare de noi oportunitati de transformare a site-ului institutional intr-un vector activ de comunicare, sinergie canale online (inclusiv retele sociale);
- Identifica si recomanda solutii de imbunatatire a continutului si organizarii site-ului si a modalitatilor de promovare on-line a produselor bancii;
- Colaboreaza cu managerii de produs in vederea adaptarii la specificul internet al continutului

CERINTE

- Studii superioare;
- Cunosterea tehnicilor de comunicare Internet, elaborarea si implementare de proiecte on-line;
- Cunoasterea Google Analytics, Google Webmaster Tools, tehnicilor modern de tracking a leadurilor si optimizare a websiturilor
- Cunostinte minime in materie de baze de date
- Cunoasterea HTML, JavaScript, SQL, PHP, etc.
- Cunostinte de securitate aplicatii web;
- Cunoasterea ofertei de produse si servicii BRD - avantaj
- Bune cunostinte de limba engleza; limba franceza - avantaj

Profilul candidatului:
- Capacitate de organizare a muncii
- Managementul timpului/proiectelor
- Comunicare scrisa si orala
- Atentie la detalii
- Rezistenta la stress
- Initiativa

BENEFICII OFERITE

Oportunitatea de a incepe o cariera in domeniul bancar
Tip de contract: Contract pe perioada nederminata

Doar candidatii selectati vor fi contactati pentru un interviu, restul de aplicatii fiind pastrate in baza de date a companiei pentru oportunitati viitoare.

BRD - Groupe Societe Generale este a doua banca romaneasca, dupa activele bancare.

Cu o capitalizare de 3,5 miliarde euro la sfarsitul lunii aprilie 2006, BRD - Groupe Societe Generale detine prima pozitie, conform acestui indicator, intre societatile din domeniul financiar, listate la Bursa de Valori Bucuresti si a doua pozitie dupa acelasi nivel al capitalizarii bursiere daca luam in considerare toate companiile listate la BVB, indiferent de domeniu.