Webdesigner - Photoshop, Illustrator, Flash

Holosfind Software

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Creare identitate vizuala (logo/sigla/corporate ID/ email templates,
- Design site web ( inclusiv microsite-uri)
- Pregatire machete tipar
- Creare bannere web( statice, flash, interactive, etc.) si layout.

Alatura-te echipei noastre experimentate in tehnologie web!
Trimite CV-ul la adresa codrutar@holosfind.com

CERINTE

- Experienta solicitata 3-4 ani
- Absolvent studii superioare;
- Abilitati artistice si de design creativ deosebite si experienta minim 3 ani;
- Riguros, autonom si perseverant;
- « Ochi critic » si orientat spre imbunatatirea proceselor (usability, user-friendly);

- Limba franceza-nivel mediu/avansat ;
- Limba engleza nivel avansat;

- Cunostinte Adobe Creative Suite
- Cunostinte InDesign
- Cunostinte Photoshop – nivel excelent ;
- Cunostinte Flash (AS 2 si/sau AS3)- nivel excelent ;
- Cunosterea avansata a programelor vectoriale : Illustrator, Flash
- Cunosterea avansata a tehnologiilor pentru implementarea web-designului: HTML + CSS ;

- Portofoliu relevant ( surse ).

BENEFICII OFERITE

Salariu: oportunitati excelente in functie de performante, tichete de masa, tichete cadou, sediu in zona centrala.

HOLOSFIND Software este filiala societatii HOLOSFIND, lider pe piata europeana in domeniul marketingului digital online,societate cotata la Bursa (Alternext NYSE Euronext Paris (cod: ALREF, cod ISIN: FR0010446765)
Compania este recunoscuta pe piata din Europa ca leader pentru furnizarea de servicii marketing digital 360 grade.