WEBDESIGNER

ACTIVISION MARKETING

Job expirat

RESPONSABILITATI

Conceperea, implementarea, adaptarea si actualizarea designului pentru site-uri web. Crearea si realizarea de bannere (flash, gif) si newslettere.

CERINTE

- cunostinte foarte bune de html si CSS
- cunostinte bune de Macromedia Flash MX, Corel si Adobe (Photoshop si Image Ready)
- cunostinte cel putin minime de PHP
- constituie un avantaj cunostintele de Javascrip si Action Script
- cunostinte cat mai bune de webdesign si usability
- experienta minima de 2 ani in domeniu pe un post similar (portofoliu disponibil la aplicare)
- limba Engleza nivel mediu (scris, vorbit)
- Simt practic in abordarea de proiecte pentru branduri internationale (!!!)
- creativ
- capabil sa lucreze cu deadline-uri
- poseda abilitate de comunicare excelenta
- atent la detalii
- seriozitate
- entuziasm
- spirit de echipa

BENEFICII OFERITE

- salariu: competitiv, negociabil in functie de abilitatile si performatele dovedite
- masa de pranz
- bonus anual
- posibilitate de dezvoltare in cadrul companiei

Agentie de webdesign si marketing online in plina dezvoltare, cu proiecte pentru diferite branduri de pe piata de FMCG.