Web usability analyst

iMedia Plus Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

Persoana ce va fi selectata pentru ocuparea acestui post:

- va analiza din punct de vedere al utilizatorului obisnuit site-urile din portofoliul iMedia;

- va folosi tool-uri precum Crazyegg (heatmap cu click-urile date de utilizatori), Clicktail (inregistrari ale actiunilor unor utilizatori selectati aleator), Google Analytics, Alexa, Trafic.ro pentru a identifica pattern-urile de navigare si problemele de utilizare;

- va realiza analize comparative ale site-urilor concurentei;

- va intocmi saptamanal un raport cu problemele identificate si va propune solutii de rezolvare;

- se va specializa in SEO si va veni cu solutii de imbunatatire a pozitiei in motoarele de cautare

CERINTE

Pentru ocuparea acestei pozitii ne dorim un nou coleg care:

- este absolvent al Facultatii de matematica/Facultatea de cibernetica, statistica si informatica economica;

- are o minte puternic analitica;

- are talentul de a gandi in afara tiparelor;

- este atent la detalii, dar in acelasi timp poate vizualiza imaginea de ansamblu;

- este capabil sa empatizeze cu utilizatorul;

- capabil sa munceasca independent, sub o supraveghere minima;

- este pasionat de fenomenul web, dornic de a invata si constient de efortul ce trebuie depus pentru a fi inaintea tuturor;

Intrucat nu se solicita experienta anterioara de lucru vom solicita probabil documente care sa ateste intr-o forma sau alta nivelul de cunostinte sau abilitati ale candidatului (foaie matricola, diplome, rezultate la diferite teste)

BENEFICII OFERITE

Compania ofera un venit fix in functie de nivelul de competenta al persoanei selectate.In plus se acorda tichete de masa, telefon de serviciu, asigurari medicale, asigurari stomatologice.

DESCRIEREA FIRMEI

Publisher on-line