Web Programmer - Designer - Architect

Hostway Romania SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Hostway Corporation is seeking individuals who are eager, energetic and highly technical for a Web Designer position in our Design Group, located in the Bucharest office.
Applicant will be expected to work in a team oriented environment tackling tasks at various stages in the development process ranging from requirements gathering to implementation and testing. Emphasis is placed on the candidate's contribution to the group and their advancement in understanding and helping extend and maintain Hostway's design and inovation area.

General understanding of networks and network programming techniques.

Familiarity with web-based applications and the benefits/limitations of HTML interfaces, including CGI and persistent server application frameworks.

Strong analytic mindset, the ability to decompose complex problems into simpler components, and the ability to organize and track complicated project plans.

Please don't hesitate to check our range of products on any of our websites www.hostway.ro www.hostway.com.

Candidatii trebuie sa aiba bune cunostinte de programare folosind tehnologia indicata, experienta relevanta, studii superioare de profil finalizate sau in an terminal.

Dorim o persoana tanara dornica sa se perfectioneze si capabila sa se integreze usor intr-un colectiv deja format ce ofera sanse peste medie oricarui aspirant la o viata mai buna, la o cariera bazata pe performante
- minim sase luni de experienta in domeniul programarii web (obligatoriu), utilizand fie PHP/MySql/Postgresql, fie ASP/Access/SQLserver
- cunostinte de HTML cel putin de nivel mediu ¿ folosire editoare text (obligatoriu)
- prezentarea unui portofoliu cu realizarile personale (obligatoriu)
- cunosterea limbii engleze la nivel mediu
- capacitate de efort prelungit, rezistenta la stress si abilitati de comunicare
- simtul umorului si capacitatea de a gandi/decide pe cont propriu

Reprezinta un avantaj:
- Cunostinte Smarty si Safe Source
- Cunostiintele de project management
- Cunoasterea solutiilor OSCOMMERCE si/sau alte solutii Open Source bazate pe programare colectiva cu un grad foarte mare de standardizare
- Oricare dintre urmatoarele abilitati: Javascript, programare offline in Dephi, C++, VB, Java, retelistica/administrare servere Linux(configurare si administrare server web si mail,firewall etc.), XML
- Cunostinte Macromedia Flash, Flash AS1

CERINTE

Programare Web (PHP - MySQL, in principal).
Candidatul selectat va avea ocazia sa lucreze la proiecte interesante, de o complexitate medie-mare, atat pe cont propriu cat si in echipa.

Postul necesita o cunoastere buna a cerintelelor de programare impuse de mediul web, precum si bune capacitati de organizare si analiza.
Implica deasemenea:
- dezvoltarea si intretinerea produselor software la timp si conform specificatiilor;
- participarea la sedintele de proiectare a aplicatiilor;
- detectarea si remedierea bug-urilor;
- implicarea in proiectele tehnologice ale companiei;
- design, dezvoltare si implementare a aplicatiilor Internet/Intranet
- stapanirea tehnicilor si conceptelor de securitate a Internet-ului;
- experienta in proiectarea si intretinerea bazelor de date;
- respectarea termenelor limita;
- Experienta lucru ERP/CRM/CMS systems

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial foarte competitiv incluzand:
- salariu
- bonusuri
- asigurari de viata
- abonamente medicale
- contracte de economisire pentru fond locativ
Pachet salarial in stransa legatura cu performantele realizate, bonusuri in functie de indeplinirea obiectivelor, participarea la cursuri profesionale si la sesiuni de training si oportunitati de promovare, diverse avantaje personale.
Full-time job dar numai 8 ore/zi fiind stabilit impreunca cu team leaderul si numai in intervalul 8:00 max 20:00 (1 ora pauza masa).
Hostway are o cultura organizationala orientata spre inovatie, profesionalism si angajament

In fiecare zi peste 400.000 de clienti afla despre puterea solutiilor serviciilor de Internet pentru visele acestora sau pentru o viitoare afacere, indeplinirea obiectivelor.

Serviciile de Internet sunt create pentru a veni in ajutorul clientilor pentru transformarea aspiratiilor acestora in obiective indeplinite punand internetul sub controlul acestora cu eficienta si viteza devenind omniprezent.

Prin diversitatea serviciilor oferite, acestea se bazeaza pe ideea ca de livrarea serviciilor de Internet, serviciile pe Internet au fost transformate simultan acestea ducand la modificarea Internetului pe glob.

Hostway Romania SRL - parte din grupul Hostway este pentru intreaga retea singurul centru de R&D la nivel mondial.

Vino sa faci parte din echipa!

Hostway Corporation provides Web hosting and managed services to more than 400,000 customers worldwide. Hostway helps individuals, small businesses and large enterprises achieve more value from state-of-the-art Web-based technologies by reducing their complexity and cost. Founded in 1998, Hostway
is one of the five largest Web hosting companies in the world with offices in North America (Chicago, Tampa and Vancouver), Europe (Bucharest,London and Amsterdam) Asia (Seoul) and Australia (Sydney). For more information about Hostway Corporation, please visit www.hostway.com or call 1-888-290-5170.