WEB PROGRAMMER

ZEPPELIN DESIGN

Job expirat

RESPONSABILITATI

Modificarea, actualizarea si realizarea unor sites si aplicatii web based.

CERINTE

Abilitati cheie:

- Pasionat de programare si tehnologii in domeniul informatic
- Experienta practica in debugging, optimizare cod si refactoring
- Meticulos in scrierea codului si documentarea corespunzatoare a surselor
- Capabil sa isi organizeze si prioritizeze task-urile proprii
- Capabil sa prezinte sefului de echipa/departament in mod concis status-ul proiectelor proprii
- Abilitate de lucru in echipa, capabil sa ofere sprijin celorlalti membri
- Dispus sa preia conducerea unei echipe si sa realizeze efortul necesar pentru finalizarea proiectului
- Capabil sa studieze si sa propuna solutii viabile in probleme tehnice cu grad mare de noutate
- Notiuni de algoritmi si managementul memoriei

Cerinte obligatorii:

- Experienta programare pe platforma Php-Apache-MySQL
- Experienta programare utilizand limbajul JavaScript
- Prezentare portfolio de proiecte propriu: siteuri/aplicatii
- Notiuni de programare obiectuala
- Notiuni de retelistica, protocoale comunicatie, transmiterea si codarea datelor

Educatie si experienta:

- 2-3 ani experienta programare utilizand platforma Php-Apache-MySQL
- Minim 1 an experienta lucru cu limbajul JavaScript si interfete browser
- Absolvent al unei facultati sau student in an terminal
- Orice experienta anterioara intr-o firma cu profil similar este un plus
- Cunoasterea unor frameworks/API specifice platformei este un plus
- Diploma de absolvire a unei facultati de profil matematica/fizica/informatica este un plus
- Orice cunostinte atestate in domeniul programarii constituie avantaje

BENEFICII OFERITE

Lucrul intr-o echipa de profesionisti.
Salariul variaza in functie de cunostinte.
In plus lunar sau pe proiect se acorda bonusuri pentru performanta.

Zeppelin Design este o firma formata din persoane tinere, dar ambitioase care activeaza in domeniul IT de peste 10 ani. Portofoliul de lucrari proprii acopera o gama larga de proiecte IT, incepand de la site-uri online si aplicatii intranet pana la grafica 3D si animatii multimedia.