Web Optimizer

Holosfind Software

Job expirat

RESPONSABILITATI

Departament : IT-Tehnic/Web
Localizare : Bucuresti
ZILE/ORE : Full Time (L-V, 9-18).

Creati si dezvoltati tehnologii web pentru optimizarea site-urilor pentru motoarele de cautare.
Lucru pentru o societate performanta si experimentata specializata in tehnologii web.

CERINTE

Diploma de absolvire a Facultatii de Informatica / Matematica sau intr-un domeniu apropiat . Pot aplica si studenti, preferabil an terminal...

Cunostinte in ceea ce priveste :

- cunostinte HTML, XHTML, PHP, ASP, CSS
- notiuni despre functionarea CMS
- Functionarea MOTOARELOR DE CAUTARE (cunostinte foarte solide)
- PROTOCOALELE SI RETELELE DE INTERNET (routing, tracing, DNS, NS, TCP/IP)
- ADMINISTRARE DE SERVER (Win 2003 + servere Unix - constituie un avantaj)
- BAZE DE DATE (cunostinte solide in ceea ce priveste tehnologiile utilizate pentru site-urile web, PHP, MySQL, etc.)
- Macromedia Dreamweaver (cunostinte solide)
- APACHE sau IIS(bazele functionarii unui web server – nu este obligatoriu, dar constituie un avantaj)

Este necesara o foarte buna cunoastere a limbii engleze, intelegerea limbii franceze ar fi un avantaj.

BENEFICII OFERITE

Salariu: oportunitati excelente in functie de performante.

Daca sunteti interesati, va rugam sa ne trimiteti CV-ul dumneavoastra la adresa codrutar@holosfind.com sau puteti aplica online.

Grupul Referencement.com, societatea franceza N¿1 in domeniul referentierii, cauta persoane talentate pentru filiala sa din Bucuresti, Holosfind Software.

Societate cotata la Bursa (EuroNext), ce a efectuat 3 achizitii de societati in 2007 (Adisem, Agorad si Daooda), Referencement.com / Holosfind Software va ofera o adevarata oportunitate de cariera.

Mai multe informatii gasiti pe site-ul nostru www.referencement.com (www.holosfind.com sau www.holosfind.ro).