Web optimiser

Holosfind Software

Job expirat

RESPONSABILITATI

Creati si dezvoltati tehnologii web pentru optimizarea site-urilor pentru motoarele de cautare.

Lucru pentru o societate performanta si experimentata specializata in tehnologii web.

CERINTE

Cunostinte in ceea ce priveste :

- HTML, XHTML, PHP, ASP, CSS, Ajax
- notiuni despre functionarea CMS
- Functionarea MOTOARELOR DE CAUTARE (cunostinte foarte solide)
- PROTOCOALELE SI RETELELE DE INTERNET (routing, tracing, DNS, NS, TCP/IP)
- ADMINISTRARE DE SERVER (Win 2003 + servere Unix - constituie un avantaj)
- BAZE DE DATE ( PHP, MySQL, etc.)
- Macromedia Dreamweaver (cunostinte solide)
- APACHE sau IIS(bazele functionarii unui web server – nu este obligatoriu, dar constituie un avantaj)

Este necesara o foarte buna cunoastere a limbii engleze, intelegerea limbii franceze este in avantaj.

BENEFICII OFERITE

Salariu: oportunitati excelente in functie de performante, tichete de masa, tichete cadou.

Holosfind Software – companie SEO ce editeaza programe de Search Marketing