Web hosting System Administrator - Gazduire.ro

S.C. Netbridge Services S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

-asigura suportul tehnic pentru clientii de hosting prin telefon si e-mail
-receptioneaza si instaleaza echipamentele clientilor de colocare.

CERINTE

-cunostinte in utilizarea/depanarea/instalarea urmatoarelor sisteme de operare: Linux, Windows XP/Vista/7
-cunostinte de networking
-cunostinte in utilizarea si configurarea sistemelor de mail (Outlook, Mozilla) si internet browser (IE, Mozilla);
-cunostinte in utilizarea si instalarea unui sistem de tip WHM este un plus (CPanel)
-experienta si aptitudini in interactiunea verbala cu clientii.

BENEFICII OFERITE

-posibilitati de promovare
-tichete de masa
-acces la sala de fitness/masaj

Companie din Romania cu activitate exclusiva pe Internet, care dezvolta servicii de calitate, avand in portofoliu o gama larga de aplicatii web, ce ocupa pozitii de top in Internet . Misiunea noastra este sa implementam cele mai profesioniste servicii online in Romania, oferindu-le utilizatorilor si clientilor interni/externi toate conditiile pentru a beneficia la maximum de avantajele Internetului.