Web Editor

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Acest job este posibil si avand in paralel un alt job sau desfasoara o alta activitate..
Cunoaşterea foarte bună a gramaticii limbii române si detine abilitati de sintetizare si redactare, care sunt esentiale.
Editorul trebuie să se documenteze şi să redacteze, pe baza informaţiilor adunate şi verificate, texte adaptate pentru web.
Experienţa in alt post de presă (tradiţională sau online) constituie un avantaj. Aplicantul poate fi si student.
Seriozitatea este un punct esential.
Participa la intocmirea planului editorial si se asigura ca informatiile sunt corecte si mai ales nu constituie un plagiat.
Actualizarea, revizuirea si extinderea continutului existent in mod continuu si se implica in ceea ce priveste aspectul, accesibilitatea, navigarea si arhitectura site-ului.
Transmite un raport saptamanal catre managerul de proiect, cu privire la activitatea desfasurata

CERINTE

• Fire dinamică şi creativa; Experienta in compunerea/scrierea de articole;
• Simt editorial si bune abilitati de scriere;
• Abilitati de coordonare si un ochi foarte bun pentru detalii;
• Abilitatea de a participa in mai multe proiecte simultan;
• Cunostinte Microsoft Office, Internet;
• Responsabil, capabil sa respecte termenele limita;
• Atentie la detalii. Capacitate de analiza si sinteza;
• Abilitatea de a lucra in echipa si de a comunica eficient cu celelalte departamente;
• Abilitate de comunicare si bun negociator in relatia cu clientii companiei;
• Proactivitate si flexibilitate in abordarea responsabilitatilor;
• Seriozitate si responsabilitate;
• Cunostinte SEO si folosire cuvinte cheie constituie un avantaj;
• Experienta in gestionarea platformelor de tip CMS constituie un avantaj;

BENEFICII OFERITE

Suntem o echipa tanara, in formare, care isi propune realizarea si implementarea unui portal web. Daca esti o persoana dornica de afirmare si evolutie profesionala, daca esti pasionat de ceea ce faci si iti doresti sa te perfectionezi si sa-ti realizezi/finalizezi cat mai bine activitatile asumate, te invitam sa ni te alaturi, sa crestem impreuna alaturi de proiectul pe care ni l-am propus sa-l realizam.