Web Development Specialist

Perfect Projects Planner

Job expirat

RESPONSABILITATI

-dezvolta module software respectand specificatiile tehnice;
-creaza module de teste;
-asigura mentenanta aplicatiilor IT ;
-participa la crearea si implementarea produselor destinate clientilor companiei , asigurand calitatea si utilitatea tehnica solicitate;
-mentine o relatie buna cu clientii pentru a oferi solutii IT rapide corespunzatoare nevoilor lor;
-va fi membru al echipei din Bucuresti.

CERINTE

-studii universitare (Universitate tehnica);
-experienta in .NET development, C# sau VB.NET;
-o buna cunoastere a limbajelor SQL, PL/SQL;
-experienta in programare baze de date, Oracle si/sau SQL Server;
-dezvoltare de solutii Web, XML, XSLT;
-bune cunostinte de Windows XP si produse office;
-capacitate de a organiza activitatea in functie de prioritati si de a respecta termenele limita de predare a proiectelor;
-capacitate de a lucra in echipe aflate in diferite locatii;
-cunostinte avansate de limba engleza;
-cunostinte de Unix/Linux scripting, Barcode technologies, C/C++ reprezinta un avantaj.

BENEFICII OFERITE

Se ofera conditii excelente de munca intr-o echipa dinamica si un pachet salarial motivant.

Design si implementare de proiecte pentru departamentele de Resurse Umane, Marketing si Comunicare ale companiilor, inclusiv solutii NET based si IT&C.