WEB Developer (Programator WEB)

Intelligent Solutions Services

Job expirat

RESPONSABILITATI

Activitati
- Dezvoltare de soft cu tehnologiile cerute (HTML, CSS, Javascript, XML, PHP, MySQL/MSSQL, Ajax);
- Intretinerea aplicatiilor existente si noi
- Instalare si configurare servere HTTP in mediu LAMP
- Actualizari de structuri baze de date
- Modificarea si/sau adaugarea de functionalitati la aplicatiile existente conform specificatiilor
- Mentinerea relatiei cu furnizorii de servicii (Internet, gazduire, etc)
- Responsabil pentru disponibilitatea aplicatiilor WEB.

CERINTE

- Student sau proaspat absolvent
- Proiecte relevante desfasurate pe perioada studiilor
- Experienta cu:
- HTML (tabele, frame-uri, form-uri)
- CSS
- PHP
- Javascript
- MySQL
- SEO
- Experienta in mediu LAMP (Linux, Apache, MySQL, PHP)
- Experienta cu MSSQL, Ajax este un avantaj
- Abilitati de design WEB (Adobe Photoshop, Flash)
- Cunoasterea limbii engleze
- Abilitati de relationare foarte bune

BENEFICII OFERITE

- pachet motivant bazat pe performanta (ex. realizarea proiectelor in timp)
- echipa tanara si conditii de lucru profesionale
- sediu nou in locatie centrala (zona Foisorul de Foc, Sector 2)
- Posibilitatea de promovare ca Team Leader si a coordona propria echipa de lucru (designeri, developeri, etc).

Intelligent Solutions Services (IntelSol) este o companie privata romaneasca dedicata furnizarii de servicii de recrutare in domeniul IT&Telecom pentru companii multinationale si de nisa din intreaga lume.

Recrutam specialisti atat pentru piete internationale cat si in Romania.

ACEASTA POZITIE ESTE DISPONIBILA INTERN, IN CADRUL INTELSOL.

Dorim sa dezvoltam un departament intern de programare/administrare cu tehnologii WEB si acum cautam o persoana pasionata dornica de a demonstra si a-si dezvolta cunostintele in acest domeniu.

Pentru mai multe detalii despre noi, ne puteti vizita la: www.intelsol.ro