Web developer - Programator PHP / jQuery

SC HPWALL SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Dezvoltarea, customizarea si intretinerea aplicatiilor web de ecommerce (proiecte proprii), folosind PHP, MySQL si tehnologii adiacente.
Dezvoltarea modulelor personalizate pentru platformele existente.
Intretinerea platformelor dezvoltate si administrarea bazelor de date.
Integreaza aplicatiile de ecommerce cu ERP-uri, servicii web, feed-uri si API-uri.
Testeaza aplicatiile de ecommerce, identifica erorile tehnice si de functionare ale acestora, emite si implementeaza eficient solutii.
Ofera consultanta si asistenta in faza de documentare / analiza a proiectelor.

CERINTE

Nivel avansat de cunoastere - PHP, MySQL, HTML, CSS, JavaScript, AJAX, XML.
Experienta minima in dezvoltarea platformelor open source (Magento, Prestashop, Wordpress, Drupal).
Analitic, responsabil, organizat si atent la detalii.
Capacitatea de a finaliza individual un proiect dar si abilitatea de a lucra in echipa.
Persoana ambitioasa, cu initiativa, motivata de rezultate si isi doreste sa-si imbunatateasca cunostintele privind noile tehnologii, trenduri in domeniul Online.
Studii superioare (profil Real) si cunoaste limba engleza la nivel avansat.
Reprezinta un avantaj cunoasterea sistemului de operare Linux si administrarea serverelor apache.

BENEFICII OFERITE

Oferta se va negocia in cadrul interviului in functie de experienta relevanta/portofoliu.
Training si posibilitatea de dezvoltare profesionala (workshop-uri, seminarii, conferinte).