Web Developer - Programator

Studio Media Pixel Srl

Job expirat

RESPONSABILITATI

Postul presupune dezvoltarea siteurilor / realizarea de aplicatii web pentru o gama variata de proiecte.

Candidatul ideal este un programator cu experienta.

CV-ul va contine obligatoriu lista de proiecte web realizate si descrierea atributiilor la fiecare proiect.

CERINTE

- Constituie un mare avantaj experienta in web hosting - lucrul cu cpanel, linux.
- Crearea de module costumizate CMS (Joomla, Wordpress)
- Respectarea deadline-urilor stabilite;
- Testarea functionalitatii site-urilor in diferite browsere si rezolutii diferite;
- cumostinte PHP/MySql.
- cunostinte HTML/CSS/JavaScript
- comunicarea cu un server de baze de date (preferabil MySQL)
- Constitue avantaj cunostere a unui CMS, in special Joomla

BENEFICII OFERITE

Mediu de lucru relaxant.
Salariu in functie de experienta - se va negocia la interviu.
Posibilitatea avansarii salariale.

Studio Media Pixel este o firma din Bucuresti care ofera servicii de creare site si promovare site personal si profesional la preturi de bun simt, formata dintr-o echipa tanara plina de pasiune si dinamism. Oferim clientilor nostri serviciile complete pentru prezenta online.