Web Developer - PHP

JOBSgarden

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:
- Dezvoltare site-uri si aplicatii web folosind PHP, HTML, XML, CSS, JavaScript, AJAX si MySQL;
- Dezvoltare si intretinere site-uri/ aplicatii web noi, precum si intretinerea celor deja existente.

CERINTE

- Cunoasterea foarte buna a metodologiei managementului de proiect;
- Limbaje de dezvoltare: PHP, XTML/XHTML, Flash;
- SGBD: MySql;
- Servere web: Apache;
- Framework: Dreamweaver, Zend IDE; Macromedia Flash;
- Sisteme de operare: Windows 3.x / 95 / 98 / NT / 2000/ XP;
- Protocoale : HTTP,FTP;
- Mesagerie: Outlook, Lotus Notes;
- Diverse: Adobe Photoshop;
- Capacitate de analiza, planificare si organizare;
- Capacitate de invatare de noi cunostinte;
- Bune abilitati de comunicare;
- Bune abilitai de relationare;
- Spirit de echipa.

Prezentarea unui portofoliu reprezinta un avantaj major.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial competitiv, negociabil in functie de competente, nivelul de pregatire si experienta individuala;
- Posibilitati de dezvoltare profesionala intr-o companie multinationala;
- Lucru intr-o echipa dinamica.

Puteti trimite CV-ul la office@jobsgarden.ro

JOBSgarden este parte dintr-un grup international care ofera servicii complete de recrutare si selectie, avand sedii in Budapesta, Belgrad, Munchen, Kiev, Viena si Bucuresti. Compania a fost fondata in anul 2001 avand ca obiect principal de activitate recrutarea si selectia specialistilor IT si Telecomunicatii, sub denumirea ITjobs. In 2005, pentru a tine pasul cu cerintele pietei, compania a dezvoltat o noua divizie, JOBSgarden, care are ca obiect de activitate recrutarea specialistilor din domeniile comercial, financiar, resurse umane, inginerie.
In acest moment JOBSgarden Romania, avand in spate o vasta experienta internationala, recruteaza profesionisti din mai multe domenii de activitate, pe toate nivelurile de experienta, de la pozitii de intrare pana la cele de top.

Pentru unul din clientii nostri, o companie multinationala cu peste 30 ani experienta in domeniul distributiei si comercializarii gazelor naturale, cautam persoane dinamice si creative pentru pozitia de Web Developer (PHP).

www.jobsgarden.ro