Web Developer/ Designer

Ka&Te Associates

Job expirat

RESPONSABILITATI

- dezvoltare si mentenanta site-uri web, aplicatii web;
- dezvoltare cataloage virtuale, news-letters, forumuri;
- propune si implementeaza concepte de design pentru realizarea sau imbunatatirea site-urilor web
- raportarea periodica a statusului proiectelor si a solutiilor gasite pentru dezvoltare;
- colaborarea si sincronizare a proiectelor cu celelalte departamante

CERINTE

- cunostinte avansate de PHP, MySQL, DHTML, JavaScript, CSS;
- experienta in dezvoltarea de web site-uri cu baze de date;
- capacitatea de a dezvolta si finaliza un proiect pe baza unor specificatii date;
- cunoasterea la nivel mendiu a administrarii si configurarii Apache Web Server si MySQL database server - constituie un avantaj;
- cunoasterea limbii engleze la nivel mediu;
- calitati personale: responsabilitate, entuziasm, devotament, perseverenta, disciplina, spirit de echipa;
- stil de lucru: ordonat, riguros, eficient, capacitate de a lucra in termene clar stabilite.
- minim 1 an experienta
- portofoliu de lucrari

BENEFICII OFERITE

- extra, bonusuri per proiect dupa primele luni de activitate;
- posibilitate de angajare full-time (cu perioada de proba) sau per proiect
- pe perioada de proba plata se poate face project based sau lunar
- salariul se negociaza in cadrul interviului, in functie de portofoliu si experienta
- oportunitatea de a face parte dintr-o echipa tanara si de a participa activ la dezvoltarea companiei.

Va rugam sa introduceti in CV-ul dumneavoastra cateva linkuri catre lucrari realizate pana acum

Specificati va rugam si nivelul salarial la care ati dori sa va angajati

Ka&Te Associates este o firma tanara specializata in consultanta, dezvoltare si integrare de solutii IT (web based), care pune la dispozitia clientilor sai servicii deosebite in acest domeniu. Desi suntem relativ la inceput, avem deja un portofoliu important de clienti si site-uri realizate cu solutii proprii de content management. Mai multe detalii puteti gasi la www.ka-te.ro