Web Developer

S.C. CYBER VISION S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

CANDIDATUL IDEAL:

- Apreciaza eficienta in lucru
- Familiar cu tendintele de dezvoltare a mediului online
- Cunostinte de folosire a tehnologiilor spercifice dezvoltarii aplicatiilor web (PHP, MySQL, platforme CMS, SEO etc)
- Exemplificarea experientei in domeniu printr-un portofoliu sau prin joburi anterioare
- Abilitatea de a folosi tehnologii de nivel inalt avand finalitatea ca scop
- Cunostinte generale de programare si algoritmica
- Un avantaj constituie abilitatea de a realiza si implementa concepte grafice

CERINTE

Acest job presupune lucrul la crearea si mentenanta aplicatiilor web. Aplicatiile dezvoltate trebuie sa respecte standardele Web moderne, sa fie accesibile, usor de utilizat, sa servasca direct scopurile proiectului.
Pentru aceasta pozitie, accentul se pune pe partea de implementare, programare. Capacitatea de a lucra si la alte parti din dezvoltarea unui proiect este desigur apreciata.

BENEFICII OFERITE

Beneficii:
- Flexibilitate mare in ceea ce priveste programul de lucru
- Posibilitatea de a lucra atat la sediul firmei cat si la distanta (de acasa)
- Posibilitatea de a te implica in variate proiecte ale firmei pentru a dobandi aptitudini noi
- Conditii de lucru excelente intr-o comunitate tanara si flexibila
- Participarea la traininguri si semninarii

Firma specializata in dezvoltarea aplicatiilor si site-urilor web.