WEB DEVELOPER

RADCOM SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Implementeaza concepte de design pentru realizarea sau imbunatatirea site-urilor web;
Realizare / design layout-uri website;
Realizeaza bannere simple sau rich-media;
Realizeaza produse digitale care subliniaza identitatea vizuala a companiei (sigla, CD-uri de prezentare, newsletter-ul);
Crearea de template-uri grafice pentru site-uri, portaluri si aplicatii web si transpunerea in pagini HTML a acestora (taiere, scriere cod HTML, validare, optimizare pentru diverse browsere);
Mentinerea si modificarea lucrarilor realizate;
Participarea la realizarea proiectelor impreuna cu echipa de proiect.

CERINTE

- Cunostinte bune operare PC (Word, Excel, Outlook Express);
- Cunoasterea standardelor in vigoare cu impact asupra Internet-ului, precum si a specificului browser-elor celor mai des utilizate;
- Cunoastere: HTML, XHTML, CSS si Javascript;
- Abilitati de utilizare tool-uri web : Adobe; Photoshop, Paint Shop Pro, Macromedia Freehand, Adobe Illustrator, Corel Draw, Adobe PageMaker, Adobe InDesign, MS Powerpoint, Macromedia Director, Flash;
- Notiuni de baza Java, JSP, PHP, Oracle, (avantaj);
- Studii superioare;
- Minim 1 an experienta in web design;
- Portofoliu de lucrari reprezinta un plus;
- Limba engleza - nivel avansat;
- Creativitate, organizare, seriozitate, atentie la detalii;
- Respectarea termenelor limita;
- Persoana cu un simt artistic si creativ bine dezvoltat + multa imaginatie;
- Comunicativ, deschis la nou.

BENEFICII OFERITE

Oportunitatea unei cariere intr-o companie de renume;
Asistenta medicala oferita de clinica privata;
Activitati sportive.

RADCOM is a Romanian telecommunication company which develops, integrates and supports software for TelCo platforms, telematic solutions and call centers. Trusting and traditional partner of world leading IT companies, RADCOM provides software development, integration and customization, software consultancy, hardware manufacturing of LED displays, vehicle Onboard Computers, GSM networks and radio networks installation and other related services