WEB DEVELOPER

RHS Company SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Dezvoltarea de aplicatii web si website-uri;
- Participarea la etapele de desfasurare ale proiectelor alaturi de ceilalti membri ai echipei conform cerintelor responsabilului de proiect;
- Continuarea dezvoltarii si optimizarii proiectelor existente ale companiei (solutii si tehnologii noi, detectarea si remedierea bug-urilor, adaugarea unor noi module si facilitati sau modificarea acestora).

CERINTE

- Studii de specialitate;
- Cunostinte nivel avansat PHP , MySQL si MSSQL, Smarty, HTML , CSS , JavaScript, SEO;
- Constitue avantaj AJAX , XML;
- Cunostinte de instalare, configurare, administrare pe Linux / Windows (constituie, de asemenea, avantaj):
o Apache / IIS & PHP;
o MySQL / MS SQL;
o Linux DNS , Mail;
- Constructie de pagini dinamice;
- Stapanirea tehnicilor de securizare a website-urilor;
- Experienta practica in domeniu de minim un an, cu portofoliu probatoriu;
- Capacitate de invatare si adaptare rapida;
- Orar de lucru full time.
Constituie avantaj :
- Cunostinte de prelucrare grafica;
- Cunostinte si abilitati de comunicare in limba engleza la nivel avansat.

BENEFICII OFERITE

- Mediu de lucru dinamic intr-o echipa tanara;
- Formare profesionala.

RHS COMPANY este unul dintre principalii importatori si distribuitori de componente si accesorii IT din Romania.
Societatea a fost infiintata in 1999 la Bucuresti. In 2000 a fost derulat primul import de componente PC si a fost inaugurata prima filiala la Timisoara. Dezvoltarea la nivel regional a fost sustinuta pana in prezent de infiintarea a 9 filiale in principalele orase ale tarii.
Peste 150 de angajati ce formeaza o echipa dinamica si profesionista lucreaza pentru un scop comun: oferirea unor solutii complete clientilor firmei la cel mai bun raport pret / performanta / calitate.
RHS COMPANY este certificata ISO 9001:2000 pentru distributia de produse IT, element esential in demersul conducerii companiei si a intregului personal de imbunatatire continua a calitatii produselor si serviciilor oferite.