Web Developer

Magnetique Marketing

Job expirat

RESPONSABILITATI

Web Developer, in cadrul trustului de media online Magnetique Marketing, va trebui sa se ocupe de dezvoltarea si mentenanta revistelor online (portofoliu existent si proiecte noi).

CERINTE

- experienta in domeniul programarii web utilizand PHP/MySql
- cunostinte de HTML, CSS, JS la nivel foarte bun
- cunostinte de XML la nivel mediu
- prezentarea unui portofoliu cu realizarile personale (proiecte efectuate folosind tehnoligii PHP/MySQL)
- cunosterea limbii engleze la un nivel de comunicare bun
- constituie avantaje oricare dintre urmatoarele abilitati: Adobe Photoshop, Macromedia Flash, Actionscripting
- experienta in media online reprezinta un avantaj
- o mare dorinta de a invata si a promova
- flexibilitate, abilitati in comunicare si stabilirea relatiilor interumane, rezistenta la stres

BENEFICII OFERITE

Salariu motivat, bonusuri pentru rezultate foarte bune

Magnetique Marketing, trust media online, a incorporat recent in portofoliul sau iDieta.ro, prima revista online dedicata unui stil de viata sanatos, cu cea mai activa si fidela comunitate de femei din Romania.

In data de 21 noiembrie, 2005, Magnetique Marketing a anuntat lansarea primei reviste romanesti de fashion si beauty, stiletto.ro. Lansarea stiletto.ro reprezinta un pas important în dezvoltarea unei retele de reviste online care sa ofere informatie de calitate si sustinere reala vastei comunitatii active online.