Web Developer

Softwin

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Proiecteaza noi site-uri de web, baze de date aferente si se ocupa de implementarea acestora,
- Face propuneri creative cu privire la modificarea si updatarea site-urilor companiei in concordanta cu strategia de business si comunicare,
- Asigura integritatea link-urilor, rezolva problemele de HTML, JavaScript, PHP sau bazele de date aferente,
- Se informeaza in permanenta asupra tehnologiilor noi si a celor existente pentru proiectarea si dezvoltarea site-urilor.

CERINTE

- Cunoasterea platformelor tehnice de realizare de site-uri web,
- Cunoasterea mecanismelor specifice internetului si a posibilitatilor de optimizare din punct de vedere tehnic a prezentei online,
- Cunostinte la nivel de baza de project management,
- Cunoasterea limbii engleze,
- Cunostinte MySQL, PHP, Apache, HTML, CSS, SQL, JavaScript, Macromedia Flash, Macromedia Dreamweaver,
- Cunostinte protocoale Internet (HTTP, FTP, SMTP etc), probleme de securitate.

INTUITEXT, business-unit din cadrul grupului Softwin, este liderul pietei romanesti de software educational. Solutiile de tip eTraining (instruire asistata de calculator) sunt din ce in ce mai folosite la nivel mondial, in special in companiile si organizatiile cu numar mare de angajati si numeroase birouri si filiale dispersate pe arii geografice întinse.