Web Developer

Rail Media

Job expirat

RESPONSABILITATI

Programatorul va lucra pe website-uri deja existente, facand in mare parte lucru de mentenanta si va contribui la website-uri ce vor fi dezvoltate in viitor. Se va ocupa de slicing PSD to HTML.

CERINTE

Persoana ideala pentru acest job trebuie sa fie ambitioasa, sa poata alege solutia optima folosind Google sau orice alte mijloace. Sa isi doreasca sa invete si sa se autodezvolte. Flexibilitatea si deschiderea catre nou sunt aspecte cheie.

Trebuie sa aiba cunostinte de:

HTML nivel mediu - avansat
CSS nivel mediu - avansat
Wordpress - intelegere si utilizare: nivel mediu - avansat; dezvoltare: nivel mediu - avansat;
PHP nivel incepator - mediu
MySQL - incepator
JavaScript / Jquery - incepator

Photoshop la nivel incepator - mediu pentru slicing PSD to HTML

Limbi straine: Engleza la nivel mediu - avansat

Reprezinta avantaje cunostintele despre:

Joomla
Linux
GIMP
Apache
CSS pentru website-uri responsive
SEO

Este de preferat ca toti candidatii sa aiba portofoliu de lucrari.

BENEFICII OFERITE

- Salariu negociat in functie de cunostinte si de proba practica
- Program flexibil de 4 - 6 ore
- Ore suplimentare platite (daca va fi cazul)

Rail Media SRL este o agentie de web design si software web based infiintata in 2008.