Web Designer / web developer

Radulescu Consulting SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Crearea de designuri pentru on-line si off-line in .psd
- Transpunerea layout-urilor in format html, css
- Crearea de bannere (in flash)

CERINTE

Cautam o persoana cu bun gust si experienta in design pentru mediul on-line (site-uri, aplicatii - 90% din volumul de munca) cat si off-line (DTP, brosuri,etc. - 10 % din volumul de munca).

Trebuie sa ai cunostinte foarte bune de:
- Adobe Photoshop, Fireworks
- HTML, CSS si JavaScript
- Flash (nivel mediu, pentru crearea de bannere)

Alte calitati sunt
- Simt artistic dar si orientare catre functionalitate
- Team player
- Experienta dovedita de un portofoliu
- Orientarea catre rezultat si dorinta de perfectionare
- Seriozitate, bun simt

BENEFICII OFERITE

-pachet salarial atractiv
-mediu de lucru degajat intr-o echipa foarte tanara
-posibilitati reale de promovare intr-o echipa in crestere rapdia.

Compania noastra este un publisher on-line care administreaza mai mutle site-uri in Romania si in strainatate