Web Designer / Web Developer

SC INCOGNITO CONCEPT SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- sa realizeze materiale cu design unic de genul: “landing pages”, “newsletter”, “bannere”, "template web";
- sa creeze design-uri sau alte materiale folosind suita Adobe si ulterior sa transpuna si sa adapteze design-ul in cod;
- sa lucreze pe proiecte cu cerinte de PHP, MySQL, HTML, CSS si JavaScript;
- sa invete si sa progreseze continuu in abilitatile de design si cod;
- sa lucreze in echipa.

CERINTE

- cunostinte avansate ale pachetului Adobe (Illustrator, Photoshop, Indesign, Acrobat, etc.);
- cunostinte solide in PHP, MySQL, HTML 5 / CSS / Javascript / Jquery;
- abilitatea de a realiza materiale cu design unic de genul: “landing pages”, “newsletter”, “bannere”, "template web";
- cunostinte de design digital;
- abilitatea de a transpune design-ul creat de genul “photoshop layout” in pagina HTML si adaptarea componentelor sau partilor grafice in cadrul de lucru;
- simt artistic dezvoltat, imaginatie, creativitate, implicare;
- sa fie la curent cu tendintele in design si permanent preocupat de cunoasterea domeniului online;
- dorinta / pasiune de a creea proiecte inovatoare;
- capabil sa susțina cu argumente clare propriile idei, dar adaptabil și la ideile altora;
- capabil sa genereze idei și în condiții de stres, flexibil, perseverent;
- capacitatea de gestionare a timpulul si de indeplinire cu succes a sarcinilor;
- abilitatea de a lucra in echipa.

BENEFICII OFERITE

- salariu competitiv, in functie de nivelul de pregatire / experienta profesionala;
- diverse bonusuri, in functie de performante;
- training specializat;
- posibilitati reale de dezvoltare si avansare profesionala, bazate pe dedicatie si responsabilitate;
- stabilitate si profesionalism, contract de munca pe perioada nedeterminata;
- echipa tanara, mediu de lucru placut si modern.

INCOGNITO CONCEPT ofera servicii web & graphic design, SEO & marketing online, hosting si dezvoltare software.