Web Designer/web developer

Unfold

Job expirat

RESPONSABILITATI

Se va lucra la birou pe toata perioada programului (part time/project based), oricand intre 9-20.(locatie centrala in Bucuresti). Program flexibil.

Avem nevoie de o persoana capabila sa creeze pagini web de complexitate redusa si medie. Designul este, in general, creat de echipa de graficieni. Dar daca vrei si iti place sa te implici, nu iti vom sta in cale :). Tot ce cerem de la tine este un cod curat, bine organizat si optimizat atat pentru browserele vechi cat si cele noi.

In cadrul atelierului se concep, pe langa site-uri traditionale, si site-uri responsive. Daca inca nu stii cum se fac, nu-i nici o problema. Dar te vom incuraja sa inveti sa creezi si astfel de siteuri, pentru ca sunt o adevarata provocare. Daca esti o persoana curioasa, iti va placea sa te implici in astfel de proiecte.

Ar fi ideal sa ai si cunostinte de SEO - on/off site.

CERINTE

Cunoasterea programelor necesare realizarii paginilor web. La modul serios!
Cel putin doi ani experienta care sa se regaseasca in portofoliu
Cunoasterea limbii engleza la un nivel mediu.
Rabdare (suntem o echipa de oameni meticulosi)
Respectarea, in limite umane, a termenelor limita.

BENEFICII OFERITE

Daca ai nevoie de cursuri (nu pentru initiere ci pentru perfectionare), investim in tine!
Alte beneficii se vor discuta la interviu.

DESCRIEREA FIRMEI

Servicii de design