WEB DESIGNER - PROGRAMATOR WEB

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Dezvoltare site-uri web
- Intretinere site-uri existente
- conceptie, creatie de inalta tinuta a paginilor web: atat a celor cu structura bussines, cat si a celor cu grafica avansata (flash)
- sa conceapa si sa implementeze elementele grafice ale aplicatiilor / produselor Web si publicitare
- optimizeaza aspectul grafic al aplicatiilor Web.
- layout-uri pentru site-uri web
- identitate de companie (logo, pagina cu antet, brosura etc.)
- animatii flash
- ilustratii
- bannere

CERINTE

Cunostinte nivel mediu de PHP, SQL (MySQL, PostgreSQL), HTML, JavaScript, Flash, CSS., ASP.NET, VB.NET, SQL SERVER.
Se cere cunoasterea programelor Adobe Photoshop, Adobe Ilustrator sau Corel Draw si Macromedia Flash, experienta solida in grafica pentru web si in domeniul identitatii.
Constituie avantaje cunoasterea oricaror alte tehnologii sau aplicatii pentru grafica.
Experienţă de lucru substanţială în design pt site-uri web complexe şi portaluri, demonstrabilă cu portofoliu de lucrări publicate pe internet;
Experienţă în specificul comunicării pe web şi usability;
Spirit analitic, atenţie la detalii, creativitate, umor, viteză de lucru;
OBLIGATORIU minim un an de lucru în web development.

BENEFICII OFERITE

Carte de munca
Salariu fix/ sau pe proeict/ se negociaza la interviu
Bonuri de masa