Web Designer PART TIME SAU FULL TIME

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

- propune si implementeaza concepte de design pentru realizarea sau imbunatatirea site-urilor web
- realizeaza bannere simple sau rich-media
- realizeaza produse digitale care subliniaza identitatea vizuala a companiei (sigla, CD-uri de prezentare, newsletter-ul)
- modifica textele de pe web site-uri in colaborare cu echipa editoriala
- comunica cu celelalte departamente ale companiei pentru realizarea optima a solicitarilor acestora

CERINTE

- respectarea termenelor limita
- Angajam part time sau full time, webdesigner Cunostinte necesare: Adobe Photoshop , HTML, CSS, Java Script, MySql, Flash, Dreamwaver - realizeaza website-uri sau administreaza parti ale acestora
- propune si implementeaza noi instrumente pentru imbunatatirea site-urilor existente
- studii superioare
- minim 1 an experienta
- portofoliu de lucrari
- limba engleza - nivel mediu
- creativitate, organizare, seriozitate, atentie la detalii

BENEFICII OFERITE

- salariul se negociaza in cadrul interviului, in functie de portofoliu