Web designer & Network Administrator

All Design Expert

Job expirat

RESPONSABILITATI

- propune si implementeaza concepte de design pentru realizarea sau imbunatatirea site-urilor web
- realizeaza bannere simple sau rich-media
- updateaza site-urile pe care firma le are sub contract de intretinere
- asigura buna functionare a retelelor WLAN si LAN din cadrul firmei
- asigura functionarea calculatoarelor angajatilor, precum si a imprimantelor si a altor aparate IT

CERINTE

- cunoasterea standardelor in vigoare cu impact asupra Internet-ului, precum si a specificului browser-elor celor mai des utilizate
- cunoasterea avansata a limbajelor PHP, JavaScript, Adobe Photoshop (sau Corel Draw)
- cunoasterea si disponibilitatea de perfectionare in Flash.
- minim 1 an experienta si/sau portofoliu de lucrari de web design realizate care sa demonstreze cunostiintele PHP, MySql.
- limba engleza ¿ nivel avansat
- IMPORTANT: - stabilirea unor dead-line-uri realiste si respectarea lor!
- creativitate, organizare, seriozitate, atentie la detalii

BENEFICII OFERITE

- salariul se negociaza in cadrul interviului, in functie de portofoliu
- bonusuri in functie de marimea proiectelor si de succesul lor

DANCOVISION este o companie de creatie si programare WEB, infiintata in 2006. Aceasta companie are sediul in Bucuresti dar dispune de flexibilitatea si resursele necesare pentru a raspunde solicitarilor clientilor sai din intreaga tara.