Web Designer - Internship

AllJobs4All

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Crearea si dezvoltarea web site-urilor pe baza layout-urilor aprobate, folosind abilitati de design grafic in termenul specificat in bugetul de ore stabilit.
• Asigurarea compatibilitatii website-urilor cu cele mai cunoscute browsere (IE, Firefox, Netscape, Opera, Safari, Chrome etc).
• Generarea si optimizarea de cod (HTML, CSS, PHP etc).
• Crearea unor animatii de prezentare cu ajutorul programelor specifice (Macromedia Flash, Macromedia Dreamweaver, Javascript) in termenul specificat in bugetul de ore stabilit.
• Prelucrarea imaginilor si a altor elemente grafice 2D.
• Realizarea diverselor materiale de promovare ale companiei (postere, roll-up, machete presa scrisa, materiale semnalizare in-door).

CERINTE

• Absolvent de studii superioare.
• Minim 1 an experienta in domeniu (sunt luate in considerare si proiectele personale, proiectele de voluntariat sau freelance).
• Cunostinte de nivel avansat Wordpress, CSS, HTML5.
• Reprezinta un avantaj: Joomla, OpenCart, Adobe Dreamweaver, FTP Management
• Cunoasterea limbii engleze la un nivel mediu/avansat.
• Persoana pasionata de design, cu un simt artistic dezvoltat, creativa, atenta la detalii.
• Capacitate de organizare eficienta si de finalizare a proiectelor in termenul stabilit.

BENEFICII OFERITE

• Echipa tanara, mediu de lucru dinamic.
• Cultura organizationala orientata catre profesionalism si inovatie.
• Dezvoltare profesionala continua.

AllJobs4All, membru al Outsourcing 4 All a luat nastere pentru a veni in intampinarea necesitatilor de resurse umane ale clientilor nostri. Scopul nostru este de a aduce o perspectiva inovatoare in abordarea proceselor de Recrutare si Selectie, Evaluare, Motivare, Diagnoza Organizationala si Consiliere in Cariera, de a sustine si incuraja companiile in utilizarea optima a elementelor de Management al Resurselor Umane.

Proiectam, planificam si construim cariere de succes, pentru oameni de succes, in organizatii de succes, prin simplul fapt ca avem rabdarea, inteligenta si tenacitatea de a descoperi potentiale si a le orienta adecvat! (mai multe detalii pe www.alljobs4all.ro)