Web Designer - Front End Developer

BIZNET SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:
- propune si implementeaza concepte de design pentru realizarea sau imbunatatirea site-urilor web;
- realizeaza produse digitale care subliniaza identitatea vizuala a companiei (sigla, CD-uri de prezentare, newsletter-ul);
- realizeaza bannere simple sau rich-media;
- comunica cu celelalte departamente ale companiei pentru realizarea optima a solicitarilor acestora.

CERINTE

Cerinte :
- cunoasterea standardelor in vigoare cu impact asupra Internet-ului, precum si a specificului browser-elor celor mai des utilizate;
- abilitati de utilizare ale urmatoarelor tool-uri: Adobe Photoshop, Adobe Illustrator, Adobe InDesign;
- cunoasterea urmatoarelor limbaje de scripting: jQuery, HTML5, CSS3;
- cunoasterea framework-urilor responsive: Bootstrap sau Foundation;
- limba engleza (nivel avansat);
- creativitate, organizare, seriozitate, atentie la detalii;
- respectarea termenelor limita;
- minim 2 ani experienta.

BENEFICII OFERITE

- salariul foarte atractiv si alte beneficii avantajoase.

BizNet SRL este o companie care activeaza pe piata IT. Principalul domeniu de activitate il reprezinta realizarea de site-uri.