WEB DESIGNER/ DEVELOPER

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Simt artistic
Studii medii/ superioare finalizate
Creativ, comunicativ, punctual
Abilitati de analiza
Cunoasterea limbii engleze
Cunostinte PC si Internet, in special a programelor de editare software (Adobe, Corel)
Cunoasterea celor mai utilizate CMS-uri
Un portofoliu minim de 7-10 proiecte create pana in prezent
Rezistenta la stres, capacitate de a respecta termene scurte de livrare
Abilitati de comunicare si lucru in echipa

CERINTE

Realizarea conceptuala si grafica pentru diferite materiale: site-uri web, pagini Web individuale, Newslettere, materiale printate, bannere, spoturi publicitare, animatii, tutoriale etc

Folosirea programelor de editare grafica din suita Adobe pentru realizarea acestor materiale

Transformarea layout-urilor grafice in cod HTML/XHTML; crearea de machete HTML impreuna cu CSS-ul aferent
Documentarea asupra standardelor Web moderne si a tendintelor din industrie
Comunicarea in mod continuu cu ceilalti colegi pentru a inlatura redundantele, conflictele si greselile de programare
Executarea solicitarilor din partea sefului direct
Respectarea termenului de timp impus pentru finalizarea proiectelor
Initiatirea si propunerea de variante de imbunatatire a proiectelor
Raportarea si raspunderea cu privire la activitatea sa

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial competitiv corelat cu experienta individuala
Mediu de lucru tanar