Web designer / developer

Blue Air

Job expirat

RESPONSABILITATI

¿¿¿ Crearea conceptelor grafice si declinarea acestora pe mediile online
¿¿¿ Realizarea layout-urilor HTML
¿¿¿ Realizarea animatiilor si a elementelor interactive in Flash
¿¿¿ Realizarea materialelor de comunicare online in concordanta cu specificatiile tehnice solicitate de colaboratori
¿¿¿ Analizeaza si implementeaza aplicatii web folosind programe specifice, analizeaza si implementeaza baze de date
¿¿¿ Declinarea materialelor grafice online pentru fiecare tara si campanie in parte
¿¿¿ Crearea de vizualuri online reprezentative pentru fiecare eveniment in parte, identitate vizuala, logo-uri, sigle, bannere, animatii, etc.
¿¿¿ Crearea template-urilor grafice pentru site-uri, portalurilor si aplicatiilor web si asigura transpunerea in pagini HTML a acestora, optimizare pentru diverse browsere, etc
¿¿¿ Ajuta Manager-ul de Marketing, Online Marketing Assistant-ul si Website Administrator-ul in realizarea activitatilor online conform planului de marketing

CERINTE

- Cunostinte solide si experienta in programare
- Intelegerea conceptelor si tehnicilor implicate in web development
- Cunostitnte de Photoshop/Fireworks/Corel
- Experienta in web design
- Portofoliu
- Perseverenta, initiativa, capacitatea de a lucra independent
- Cunoasterea temeinica a mediului online si a principalelor tactici de promovare online
- Atentie la detalii
- Capacitatea de a se incadra in deadline-urile specificate
- Rezistenta la stres

BENEFICII OFERITE

- salariul se negociaza in cadrul interviului, in functie de portofoliu

Blue Air este prima companie aeriana din Romania care opereaza zboruri in sistem de low-cost avand capital 100% privat romanesc. Compania si-a inceput activitatea pe Aeroportul International Aurel Vlaicu in anul 2004.
Scopul companiei Blue Air este de a transforma transportul aerian intr-un serviciu accesibil tuturor categoriilor de pasageri.
Blue Air este autorizata sa efectueze zboruri regulate interne si internationale de pasageri, zboruri de tip charter la cerere, zboruri internationale de pasageri de tip charter si transporturi cargo.